Rit Dye Блог

Зворотний Тай-Дай

Якщо під час карантину ви вивчали мистецтво tie-dye, тепер прийшов час ознайомитись з нашою новою ідеєю: зворотний tie-dye 🔁 На відміну від традиційного тай-дай, техніка Зворотний Тай-Дай видаляє колір вашого одягу, створюючи унікальний, висококонтрастний малюнок. Побутовий відбілювач - популярний метод, який використовується для досягнення такого вигляду, але залишите його занадто довго, і він почне з’їдати вашу тканину. Ось чому наш Color Remover ідеально підходить для таких ідей. Формула Color Remover - це безхлорний відбілювач відновлювального типу, який не пошкоджує та не погіршує тканини, як хлорний відбілювач.


Що необхідно:

 • Rit Color Remover
 • Рідкі барвники Rit All-Purpose Dyes
 • Чорний 100% бавовняний світшот
 • Каструля з нержавіючої сталі
 • Щипці
 • Канцелярські гумки
 • Пластикові пляшки з носиком
 • Гумові рукавички
 • Паперові рушники
 • Захисне покриття для столу
 • Мірна ложка
 • Сіль

Тривалість: 1-2 години
Рівень складності: початківець

Інструкція:

1. Виперіть світшот у теплій мильній воді та залиште вологим.

2. Ознайомтеся з нашою сторінкою техніки занурення, щоб затиснути, скрутити, скласти або зав'язати тканину, щоб створити візерунок за бажанням. Тут ми використовували метод спіралі. Після завершення відкладіть.

3. Наповніть каструлю з нержавіючої сталі достатньою кількістю води, щоб речі могли вільно рухатися (плавати). Накрийте каструлю і нагрійте воду на плиті до початку кипіння (93-95°С).

4. Коли вода почне кипіти, додайте один пакет Color Remover. Ретельно перемішайте.


5. Тримайте температуру на малому вогні протягом всього процесу фарбування.

6. Помістіть зв’язаний світшот із п. 2 у каструлю із киплячою водою. Щоб створити закручений вигляд, як на головному зображенні, занурте половину предмету у ємність.


7. Час від часу перемішуйте. Деякі тканини втрачають колір вже за 10 хвилин, іншим може бути потрібно до 20 хвилин. Як тільки ваш світшот стане білим або майже білим, ви можете вийняти його з каструлі.


8. Виперіть у теплій воді із делікатним пральним засобом та залиште вологим.

9. Після видалення кольору ваш світшот готовий до фарбування.

10. Приготуйте пластикові пляшки з барвним розчином: 2 столові ложки добре збовтаного рідкого барвника або 1/2 чайної ложки порошкового барвника на склянку гарячої водопровідної води плюс 1 столова ложка солі.

11. Скрутіть і закріпіть предмет назад, наскільки це можливо, і нанесіть барвники на ділянки тканини за бажанням.


12. Залиште тканину у такому вигляді принаймні на 30 хв, щоб барвник увібрався у волокна.

13. Для закріплення барвника, виконайте наступне, поки тканина все ще зв’язана:


 1. Опціонально: Щоб закріпити барвник, нанесіть засіб для закріплення барвника Rit ColorStay Dye Fixative за допомогою пляшки із носиком - це покращить кольори та зменшить іх протікання. Змішайте 2 столові ложки добре збовтаного закріплювача ColorStay Dye Fixative з водою і рясно нанесіть на обидві сторони тканини.
 2. Ми наполегливо рекомендуємо використовувати мікрохвильову піч, якщо на тканині немає металевих деталей. Після нанесення закріплювача ColorStay Dye Fixative загорніть тканину поліетиленовою плівкою і заклейте краї. Помістіть загорнуту тканину на паперовий рушник в мікрохвильовку і нагрівайте протягом 2 хвилин. Пластик роздується, створюючи теплову камеру, яка допоможе зв’язати барвник з тканиною. Після закінчення роботи мікрохвильовки дістаньте світшот і зніміть поліетилен, даючи світшоту охолонути.
 3. Якщо мікрохвильова піч недоступна, і за вікном спекотний сонячний день, покладіть обгорнуту тканину на сонце на одну годину.

14. Промийте в прохолодній воді, доки вода для полоскання не стане прозорою.

15. Акуратно зніміть гумки ножицями і розгорніть світшот.


16. Виперіть в холодній воді з м’яким миючим засобом, ополосніть та висушіть.
Натхнення
Made on
Tilda