Часті Питання
Особливості фарбування
Зв'яжіться з нами
Як я можу протестувати колір барвника?
Якщо ви використовуєте універсальний барвник Rit All-Purpose Dye, найбільш ефективним тестом було б використати зразок тканини з одягу, який ви фарбуєте. Однак, ви також можете перевірити колір, зануривши паперовий рушник у барвник. Паперовий рушник виготовлений з волокон, які реагують на барвник так, як бавовна.

Якщо ви використовуєте синтетичний барвник Rit DyeMore, радимо спочатку нагріти барвник на вашій плиті до початку кипіння. Найбільш ефективним тестом було б використати зразок тканини з одягу, який ви фарбуєте, і залишити його в барвнику на 5 хвилин. Якщо зразку тканини немає, використовуйте тканину, який має схожі волокна (за наявності). На жаль, через складність фарбування синтетики, використання паперового рушника для тестування кольору не дасть точного уявлення про те, як буде виглядати колір на вашому синтетичному одязі. Варто спробувати, якщо у вас немає зразка тканини, але пам'ятайте, що це метод не забезпечить вам точну відповідність.

Якщо колір занадто світлий, додайте більше барвника; якщо колір занадто темний, додайте більше води. Якщо потрібно більше барвника, додавайте барвник з кроком від 1/4 до 1 чайної ложки, залежно від рецепту або кількості фарбованої тканини. Якщо колір занадто темний, додайте гарячої воду з кроком від 1 до 2 склянок, залежно від розміру ємності та кількості тканини.
Телефоном

+38 (097) 672 3332
+38 (063) 462 3332
+38 (066) 542 3332
Пн - Нд
11:00 - 21:00

Електронною поштою

letsmakedolls.shop@gmail.com
Як зменшити втрату кольору?
Якщо ви фарбуєте бавовну, льон, шовк, шерсть, рамі або район (штучний шовк), використовуйте фіксатор кольору Rit ColorStay відразу після фарбування, але перед полосканням та пранням.
Для всіх інших волокон промийте тканину в теплій воді поступового її охолоджуючи, поки вода не стане чистою.
Як отримати рівний колір?
Щоб отримати рівномірний колір, переконайтеся, що кількості барвника достатньо, щоб тканина вільно рухалася під час перемішування. Якщо тканина міститься у ємності для фарбування занадто щільно, у вас можуть з'явитися смуги або світлі та темні ділянки. Крім того, постійне перемішування тканини під час фарбування сприяє рівномірному впливу барвника.
Чи можу я використовувати ваші барвники або допоміжні засоби в моїй пральній машині із фронтальним завантаженням?
Так, продукти Rit можна використовувати в пральних машинах із фронтальним завантаженням. Детальну інструкцію ви можете знайти тут!
Як визначити, скільки барвника мені потрібно?
Це залежить від ваги виробів, які ви фарбуєте. Загалом, однієї коробки порошкового барвника або 118 мл рідкого барвника достатньо для фарбування 500 г. сухої тканини (приблизно 2,5 м. легкої тканини або дві великі футболки для дорослих). Для отримання більш світлого відтінку використовуйте менше барвника. Для більш темного або яскравого кольору подвойте кількість барвника. Ми рекомендуємо принаймні 1 пляшку Rit All-Purpose Dye або 2 пляшки Rit DyeMore для більш темних кольорів. Якщо фарбує 100% поліестер, ми рекомендуємо принаймні 1 пляшку Rit DyeMore.

Ви можете зважити предмети за допомогою кухонних або підлогових терезів. Для великих предметів, таких як постільна білизна або штори, зважте себе; потім зважте себе, тримаючи предмети. Різницею буде вага предметів.
Після фарбування у моїй пральній машині, тканина вийшла з нерівномірним кольором. Чому так сталося?
Це, як правило, спричинено: (а) занадто багато тканини та занадто мало води в пральній машині або (b) тканина закручується під час циклу фарбування. Під час фарбування у пральній машині із вертикальним завантаженням часто перевіряйте свою тканину. Якщо тканина закрутилася, зупиніть машину і розкрутіть її.

Якщо ви працюєте з бавовною, льоном, шовком, вовною або рамі, і вам не подобається колір, ви можете видалити його за допомогою засобу для видалення кольору Rit Color Remover. Після цього тканина матиме білий або кремовий колір. Тоді ви зможете перефарбувати одяг в інший колір!
Як змити барвник з рук чи шкіри?
Наше улюблене питання! В ідеалі прийміть гарячий душ і скористайтеся звичайним милом. Для швидкого видалення змішайте цукор з лосьйоном для рук або використайте скраб для тіла, щоб відлущити його. Якщо барвник все ще залишився на руках і ви хочете його негайно зняти, тоді ви можете нанести очищувач (наприклад, Comet) на пензлик з невеликою кількістю води. Повторно помийте руки в чистій мильній воді, щоб прибрати очищуючий засіб, та запобігти висушенню чи пошкодженню шкіри.
Яку саме сіль необхідно використовувати?
В процесі фарбування можна використовувати будь-яку столову або кухонну сіль, включаючи кошерну і морську сіль.
Який контейнер краще використовувати для фарбування методом Мийки чи Відра?
Ви можете використовувати пластиковий контейнер, який не шкода заплямувати, скляний контейнер або мийку з нержавіючої сталі. Контейнер повинен бути достатньо великим, щоб речі вільно рухалися при фарбуванні. Ми не рекомендуємо фарбувати в мийці з фарфору або склопластику. Важливо ретельно очистити контейнер після фарбування. Завжди краще тримати контейнери для фарбування окремо від таких, що використовуються для приготування їжі. Якщо потрібно використати контейнер, який також використовується для приготування їжі, рекомендується після фарбування очистити ємність хлорним вапном або порошковим миючим засобом.
На моїй пофарбованій тканині залишились плями барвника. Чому так трапилось?
Плями фарби зазвичай спричинені одним з трьох факторів: (1) порошковий барвник не був повністю розчинений у воді перед додаванням у ємність або пральну машину; (2) барвник виливали безпосередньо на тканину, а не розчиняли спочатку у воді; або (3) тканину не перемішували або перемішували нерівномірно під час фарбування.

Якщо ви працюєте з бавовною, льоном, шовком, вовною або рамі, і вам не подобається колір, ви можете видалити його за допомогою засобу для видалення кольору Rit Color Remover. Після цього тканина матиме білий або кремовий колір. Тоді ви зможете перефарбувати одяг в інший колір!

На жаль, Rit Color Remover не працює на синтетичних тканинах (таких як поліестер, акрил або ацетат). Однак, ви можете перефарбувати його у більш темний колір.
Чи потрібно прати речі або одяг перед фарбуванням?
Так! Не має значення, нові речі чи старі. Попереднє прання в теплій мильній воді видаляє будь-які речовини та забрунення, які можуть перешкоджати поглинанню барвника.
Як очистити контейнери та посуд від барвника?
Для видалення барвника, який може залишитися в пральній машині або на контейнерах, використовуйте хлорний відбілювач або очищувач із хлором, такий як Comet або Ajax.
Як довго потрібно залишати речі або тканину в барвнику?
Це залежить від бажаного відтінку і тканини. Щоб отримати колір як на коробці або пляшці, ми радимо тримати тканину у барвнику від 30 до 60 хвилин, безперервно помішуючи. Для більш світлих відтінків - від 10 до 20 хвилин. Для 100% поліестеру та сумішей із поліестером потрібно не менше 30 хвилин, щоб барвник поглинався тканиною, навіть якщо тканина, як могло здатися, за менший час досягла потрібного відтінку. Нейлон, як правило, фарбується дуже швидко і набагато темніше, ніж інші волокна, тому фактичний час, необхідний для фарбування, набагато менший. Кольори завжди виглядають темнішими, коли речі вологі. Тому майте це на увазі перед тим, як дістати предмет із ємності з барвником.
Чому мої фарбовані штори так швидко вицвітають?
Якщо ваші штори були пофарбовані за допомогою Rit, пряме потрапляння сонячних променів може спричинити втрату кольору швидше, ніж зазвичай. Щоразу, коли фарбуєте штори, найкраще використовувати фіксатор кольору Rit ColorStay Dye після фарбування (але перед пранням) для посиленого захисту.
Чи можу я використовувати Rit Color Remover для відбілення деревини?
Засіб для видалення кольору Rit Color Remover можна використовувати для висвітлення необробленого дерева перед фарбуванням більш яскравими кольорами Rit. Це забезпечує світлішу основу, а нові кольори виглядатимуть яскравішими та чистішими. Крім того, якщо у вас фарбований шматок дерева і вам не подобається його колір, або ви припустилися помилки під час фарбування, ви можете видалити колір, змішавши 1 або 2 пакети Rit Color Remover з 4-5 літрами дуже гарячої води (70 градусів). Добре розмішайте. Уникайте вдихання парів. Нанесіть на деревину і дайте настоятися протягом однієї-двох годин. Добре промийте теплою водою і висушіть на повітрі. Потім пофарбуйте деревину новим барвником.
Чи безпечно використовувати Rit у контейнері для зберігання їжі?
Rit не є харчовим барвником, тому ми не радимо використовувати тару, яка також використовується для їжі. Однак, якщо після фарбування контейнер потрібно повторно використати для приготування їжі, рекомендуємо попередньо очистити ємність хлорним відбілювачем або порошковим миючим засобом.
Що робити, якщо мені не подобається колір тканини після фарбування?
Якщо ви працюєте з бавовною, льоном, шовком, вовною або рамі, і вам не подобається колір, ви можете видалити його за допомогою засобу для видалення кольору Rit Color Remover. Після цього тканина матиме білий або кремовий колір. Тоді ви зможете перефарбувати одяг в інший колір!

На жаль, Rit Color Remover не працює на синтетичних тканинах (таких як поліестер, акрил або ацетат). Однак, ви можете перефарбувати його у більш темний колір.
Який тип контейнера найкраще використовувати для фарбування на кухонній плиті?
Ми рекомендуємо використовувати горщик з нержавіючої сталі або емальований посуд. Також можна застосовувати алюмінієві горщики, але алюміній може подряпатися і роз'їдатися від солі в барвнику, тому використання старого горщика, який вам вже не шкода, може бути найкращим рішенням у цьому випадку. Завжди краще тримати контейнери для фарбування окремо від таких, що використовуються для приготування їжі. Якщо потрібно використати контейнер, який також використовується для приготування їжі, рекомендується після фарбування очистити ємність хлорним вапном або порошковим миючим засобом.
Якої температури повинна бути вода для барвника?
Чудове запитання! Rit любить гарячу воду. Ми рекомендуємо використовувати гарячу воду, безпечну для вашої тканини. Однак якщо ви хочете конкретних температур, ось вони!

Якщо ви фарбуєте натуральні тканини (такі як бавовна, льон, шовк або шерсть), використовуйте барвник Rit All-Purpose Dye при температурі від 60 до 71 °C. Якщо водопровідна вода не досить гаряча, нагрійте воду на плиті і додайте у барвник.

Якщо фарбуєте матеріал, який містить понад 35% синтетичного матеріалу (наприклад, поліестер, акрил або ацетат), використовуйте Rit DyeMore для синтетики при температурі від 82 до 104 °С). Для цього вам потрібно буде фарбувати на кухонній плиті.
Чому Rit Color Remover не зміг видалити колір моїх штор?
Оскільки штори часто піддаються впливу прямих сонячних променів, деякі виробники можуть використовувати більш міцні барвники та обробку тканини. Такі барвники зазвичай дуже важко видалити навіть хлорним відбілювачем.
Чи буде Rit зафарбовувати мою пральну машину?
Який найкращий спосіб очистити лоток для прального засобу від барвника?
Якщо ви ніколи не використовували барвник у пральній машині, ми розуміємо ваше хвилюванни. Кому потрібна фіолетова пральна машина? Ну, може, нам. Тим не менш, ми можемо пообіцяти, що Rit не буде постійно фарбувати жоден металевий компонент вашої пральної машини. Rit використовується в пральних машинах десятиліттями, починаючи з часів, коли електрична пральна машина була винайдена в 1950-х роках. Задля сприяння взаємодії між Rit та пральними машинами, на початку 60-х років ми створили фразу "Push Button Color" ("Колір кнопки")! Проте, все ж таки, ми рекомендуємо чистити пральну машину відразу після фарбування, щоб жодна із пластикових деталей не заплямувалася. Протріть зсередини отвір і налийте трохи відбілювача через внутрішній дозатор (якщо такий є), оскільки барвники можуть потрапити в ці місця. Потім заповніть машину до найвищого рівня води та оберіть найвищу температуру. Додайте миючий засіб з 2 склянками хлорного відбілювача та проведіть повний цикл прання трьома старими рушниками.
Made on
Tilda