Як пофарбувати взуття

Фарбування взуття - одне з наших улюблених перетворень. Це тому, що ви можете створити щось неймовірно кастомне та унікальне. Можливо ви хочете отримати новий колір, можливо просто оновити існуючий - в будь-якому випадку використовуйте Rit для досягнення цієї мети.
Оберіть метод фарбування
Здебільшого для фарбування взуття ми рекомендуємо Метод Занурення нижче.

Якщо ви фарбуєте делікатне взуття (наприклад, шовкові весільні туфлі), виберіть Метод Пензля нижче.
Важливі Примітки
Взуття
Для найкращих результатів рекомендуємо фарбувати полотняне взуття або шовкове взуття для наречених. Ми не рекомендуємо фарбувати шкіряне взуття. Єдиним винятком будуть чоботи Uggs® Sheepskin.

Колір
Якщо взуття, яке ви хочете пофарбувати фарбуєте, біле або майже біле, тоді ви маєте можливість досягти справжнього кольору. Якщо взуття кольорове, то ви можете перефарбувати його у більш темний колір. Якщо ж ви хочете: (a) пофарбувати темну пару взуття у більш світлий колір або (b) повністю змінити колір пари взуття з одного кольору на інший (наприклад, від фіолетового до синього), тоді ви можете спробувати видалити старий колір за допомогою Rit Color Remover. Однак використовуйте лише Метод Мийки або Відра. Ми можемо запропонували спробувати це тільки з полотняним взуттям. Однак ми не можемо гарантувати, що ви зможете видалити весь колір.

Візерунки та логотипи
Якщо взуття, яке ви фарбуєте, має візерунок або логотип, колір, який ви використовуєте, буде змішуватися з наявними кольорами та створювати нові відтінки. Іншими словами, спрацюють правила змішування кольорів. Обираючи колір, подумайте про те, як він буде поєднуватися з кольорами у візерунку. Наприклад, якщо ви використаєте блакитний барвник на білій парі взуття з рожевим квітковим малюнком, рожеві квіти стануть фіолетовими (синій і рожевий змішаються у фіолетовий), а решта взуття пофарбується в блакитний. Якщо ви хочете перефарбувати темне взуття з візерунком, майте на увазі, що колір буде виглядати світлішим уздовж області візерунку.

Плями від відбілювача та пошкодження від сонця
Сонце та відбілювач фактично пошкоджують тканину, що робить її дуже важкою для фарбування. Ви можете спробувати використати Rit Color Remover на всьому взутті. Якщо ви збираєтеся спробувати це, використовуйте лише Метод Мийки або Відра. Ми можемо запропонували спробувати це тільки з полотняним взуттям. Однак ми не можемо гарантувати успішних результатів.
Необхідні засоби
Барвник Rit All-Purpose Dye
Вазелін або малярна стрічка
для захисту підошв
Мірна ємність
Мірна ложка
20-літровий контейнер
Пластиковий захисний килимок
Гумові рукавички
Рідина для миття посуду
Інструкція
1. Перед фарбуванням видаліть видимі плями на взутті. Це допоможе рівномірному нанесенню кольору. Попередньо виперіть предмет у теплій мильній воді. Це допоможе видалити будь-які покриття, які можуть перешкоджати поглинанню барвника.

2. Робочу зону накрийте пластиковим килимком, а паперові рушники тримайте поруч для захисту від можливих плям.

3. Зніміть із взуття устілки (якщо вони є), шнурки та відкладіть в бік.

4. Щоб захистити підошви взуття від фарбування, нанесіть на підошву тоненький шар вазеліну. Ви також можете покрити підошву малярною стрічкою. Не використовуйте вазелін, якщо фарбуєте що-небудь із шовком або шкірою, оскільки вазелін може забарвити тканину.
5. Наповніть пластикову ємність або мийку з нержавіючої сталі десятьма літрами гарячої води. Потрібно достатньо води, щоб джинси могли вільно рухатися. Температура води в ідеалі повинна бути 60ºС. Якщо водопровідна вода не досить гаряча, нагрійте воду на плиті і перелийте у робочу ємність.

6. Додайте 1 чайну ложку миючого засобу для сприяння фарбуванню.

7. Одягніть гумові рукавички, додайте 1/2 пляшки добре збовтаного Rit All-Purpose Dye у робочу ємність. Якщо ви намагаєтеся досягти найтемнішого кольору, радимо використовувати всю пляшку барвника.
8. Добре перемішайте.

9. Перевірте колір, зануривши паперовий рушник у барвник. Якщо колір занадто світлий, додайте більше барвника. Якщо колір занадто темний, додайте більше води.

10. Намочіть взуття, яке ви збираєтесь фарбувати, і занурте його у барвник.

11. Для суцільного фарбування: Залиште взуття в барвнику від 10 хвилин до однієї години. Нейлон, як правило, фарбується дуже швидко і набагато темніше, ніж інші волокна, тому фактичний час, необхідний для його фарбування, буде меншим. Коли бажаний колір буде досягнутий, вийміть черевики з барвника. Тканина буде виглядати темнішою, коли мокра і стане світлішою, коли висихне.
12. Для фарбування в стилі dip-dye: замочіть взуття в барвнику приблизно на 2 хвилини, залежно від того, наскільки темний чи світлий відтінок ви хочете отримати. Повторіть попередній крок плавно зміщуючи область фарбування, щоб найяскравіший відтінок починався від п'ятки, і поступово йшов до найтемнішого - на кінчиках пальців.

13. Для плавного переходу від темного до світлого (градієнт): візьміть вологу тканину і обережно втирайте колір, розмиваючи різкі лінії, щоб створити плавний перехід від світлого до темного. Занурте тканину в барвник, якщо потрібно.

14. Для посилення кольору та зменшення кольорових розводів, використовуйте фіксатор Rit ColorStay Dye Fixative безпосередньо після фарбування та перед пранням.

15. Прополосніть в прохолодній воді, поки вода для полоскання не стане прозорою.

16. Промийте в теплій воді з м'яким миючим засобом, ополосніть та висушіть.
Ганчірка для dip-dye
Метод Занурення
Необхідні засоби
Барвник Rit All-Purpose Dye
Ізоляційна стрічка
Невеликий контейнер
Пластиковий захисний килимок
Гумові рукавички
Інструкція
1. Робочу зону накрийте пластиковим килимком, а паперові рушники тримайте поруч для захисту від можливих плям.

2. Для захисту внутрішньої поверхні взуття від фарбування, заклейте її ізоляційною стрічкою. Також наклейте стрічку уздовж зовнішнього краю підошви та на задній стороні каблуків. Потім набийте носки взуття паперовими рушниками.
3. Одягніть гумові рукавички, додайте 1 столову ложку добре збовтаного Rit All-Purpose Dye у склянку гарячої води. Якщо водопровідна вода не досить гаряча, нагрійте воду на плиті. Добре перемішайте

4. Змочіть пензлик у розчині та змахніть на паперовий рушник (це не дозволить фарбі капати чи текти). Нанесіть барвник на сухе взуття, починаючи з області п'ят. Почніть на підборах, щоб переконатися, що ви задоволені кольором. Використовуйте ганчірку, щоб витерти крапельки або небажаний барвник. Використовуйте ватні палички для фарбування у вузьких або важкодоступни місцях.

5. Продовжуйте рівномірно наносити фарбу з боків поступово піднімаючись до верхнього краю. Занурюючи пензлик у барвник, завжди обмакуйте його на паперовому рушнику перед нанесенням фарби на взуття.

6. Перш ніж розпочати фарбувати інше взуття, розігрійте барвник в мікрохвильовій печі.

7. Залишіть взуття на паперових рушниках на ніч. Фарба стане світлішою, коли висохне.

8. Збережіть фарбу, якщо ви захочете нанести другий шар. Якщо потрібен другий шар фарби, попередньо розігрійте барвник в мікрохвильовій печі.

9. Для герметизації та захисту тканини обприскайте взуття захисним спреєм.
Шматок тканини
Метод Пензля
Пензлик
Ватні палички
Захисний спрей для взуття
Паперові рушники
Made on
Tilda