Вчимося фарбувати у техніці Ice Dye

Необхідні засоби

 • Порошковий Rit All-Purpose Dye
 • Лід кубиками
 • Решітка
 • Пластикова або металева ємність для збору барвника
 • Паперові рушники
 • Захисне покриття для столу
 • Гумові рукавички
 • Ложка
 • Пляшка із спрей-насадкою
  Просто посипаючи порошковим барвником лід, розкладений на тканині, ви можете створити чудові та унікальні акварельні ефекти.


  ВАЖЛИВІ ПРИМІТКИ

  Цю техніку необхідно виконувати за допомогою порошкового барвника Rit All-Purpose Dye. Відповідно: (1) не потрібно використовувати рідкий барвник; і (2) фарбувати льодом можна лише натуральні тканини (такі як бавовна, льон, шерсть, шовк і рамі), а також віскозу та нейлон.

  Через низьку температуру під час робочого процесу обрані кольори можуть мати світліші результати.

  ІНСТРУКЦІЯ

  1. Перед фарбуванням видаліть будь-яки видимі плями на тканині. Це допоможе досягти рівномірного результату при фарбуванні. Попередньо виперіть тканину у теплій мильній воді. Це допоможе видалити будь-які речовини, які можуть перешкоджати поглинанню барвника.

  2. Зберіть усе необхідне.

  3. Робочу зону накрийте пластиковим захисним килимком, а паперові рушники тримайте поруч для захисту від можливих плям.

  4. Одягніть гумові рукавички, щоб захистити руки від забруднення барвником.

  5. Змочіть тканину і зберіть її у невелику пласку кульку.

  6. Помістіть вологу зім'яту тканину на решітку, поверх пластикової ємності (щоб зібрати стікаючий барвник).

  7. Повністю покрийте тканину льодом. Різні розміри шматків льоду дадуть різні візерунки.

  8. Відкрийте упаковки з барвником. За допомогою ложки посипте барвник на лід.
  1. Більша кількість порошку дасть темніші результати.

  2. Щоб отримати більше білого простору, посипайте барвником так, як ви посипаєте їжу сіллю. Використовуйте дуже мало барвника. Ви, ймовірно, подумаєте, що і так використовуєте його мало, але це так!

  3. Додавання кольору секціями дасть більше ефекту омбре.

  9. Нехай лід повністю розтане і просякне крізь тканину.

  10. Щоб закріпити барвник, виконайте такі дії, поки тканина ще волога:

  1. Опціонально: за допомогою розпилювача нанесіть Rit ColorStay Dye Fixative, який покращить колір і зменшить ймовірність кольорових розводів. Змішайте 2 столові ложки (30 мл) добре збовтованого ColorStay Dye Fixative з 150-200 мл води і рясно розпиліть на обидві сторони тканини.
  2. Ми наполегливо рекомендуємо закріплювати барвник у мікрохвильовій печі. Нашим барвникам потрібне тепло, щоб тканина розм'якшилася, і щоб вона могла прийняти барвник, а оскільки використовується лід, тепло, відповідно, не використовувалося. Це можна робити, якщо на тканині немає металевих елементів. Після нанесення ColorStay Dye Fixative загорніть тканину у поліетиленову плівку і заклейте краї. Помістіть загорнуту тканину на паперовий рушник в мікрохвильову піч і прогрійте 2 хвилини. Пластик роздуватиметься, створюючи теплову камеру, яка допоможе барвнику проникнути у тканину. По закінченні роботи мікрохвильовки, дістаньте і відкрийте пакунок, даючи йому охолонути. Якщо мікрохвильова піч недоступна або неможлива для використання, і за вікном спекотний сонячний день, покладіть загорнуту тканину на сонце на годину.
  11. Ополосніть тканину в прохолодній воді, поки вода не стане прозорою. Це дуже важливо, щоб залишки барвника не потрапили у будь-які білі ділянки - для цього, за можливості, ополіскуйте тканину тримаючи рівно (горизонтально).

  12. Виперіть в теплій воді з м'яким миючим засобом, промийте і висушіть.
  Made on
  Tilda