Техніка оприскування

Ця техніка фарбування дозволяє використовувати одразу декілька кольорів. Ідеально підходить для використання базових відтінків, оскільки ви можете наносити барвник саме там, де ви хочете. Барвники змішують з дуже гарячою водою в концентрованій кількості, розливають у пляшки з носиками і потім оприскують ними зв'язану тканину для утворення барвистих дизайнів.
ВАЖЛИВІ ПРИМІТКИ
Ця техніка застосовується лише для натуральних тканин (таких як бавовна, льон, шовк або шерсть, рамі), нейлону та штучного шовку - з використанням барвників Rit All-Purpose Dye.

Хочете лайфхак? Вам не доведеться чекати закріплення барвників цілу ніч. За допомогою мікрохвильовки (інструкції щодо цього нижче) ви можете отримати результат одразу!
Інструкція


1. Перед фарбуванням видаліть будь-яки видимі плями на тканині. Це допоможе досягти рівномірного результату при фарбуванні. Попередньо виперіть тканину у теплій мильній воді. Це допоможе видалити будь-які речовини, які можуть перешкоджати поглинанню барвника.

2. Викладіть тканину на рівну поверхню.

3. Традиційна техніка Тай Дай: Прищипіть, плісеруйте або складіть тканину, щоб отримати бажаний дизайн. У різних місцях щільно обмотайте гумки навколо тканини. Гумки виконують роль захисту від барвника і створюють пробіли білого кольору. Чим більше гумок ви використаєте, і чим щільніше вони будуть загорнуті, тим більше буде білого простору на тканині.

4. Інші дизайни:
Swirl (Вихор) (див. відео вгорі): Вирішіть, де розмістити центр спіралі. Потім візьміть пальцями центральну точку і починайте повільно скручувати тканину в спіральному напрямку. Вільно оберніть гумки навколо тканини, щоб утримувати спіраль.
Scrunch (див. відео вгорі): зберіть тканину та закріпіть гумками. Чим щільніше ви її стиснете, тим більше білих ділянок залишиться в кінцевому результаті. Повторіть стискання різних ділянок тканини. З кожною секцією змінюйте кількість стисненої тканини. Продовжуйте, доки більша частина тканини не буде зібрана. Тепер сформуйте тканину в кулю з більшою кількістю гумок.
Sunburst (Сонячне проміння): Візьміть тканину пальцями (щипком) там, де ви хочете щоб був центр кола. Потягніть тканину догори, щоб утворити форму вігваму (конусу). Потім натягніть більше тканини для нового більшого кола. Візьміть однією рукою центральну точку конусу і зв'яжіть тканину гумкою; після цього додайте гумки по всій довжині тканини.

Stripes (Смуги): Складіть сорочку вертикально або по діагоналі "гармошкою" або у вигляді віяла, складками від 5 до 8 см. Потім обмотайте гумками кожні 5-8 см. (або за бажанням) по всій довжині тканини.

Checks (Квадрати): Тканина складається "гармошкою" смугами шириною від 5 до 8 сантиметрів (на ширину долоні). Щоб отримати чіткі лінії, притисніть складки праскою. Потім складіть отриману "гармошку" квадратами такої ж ширини (див. відео нижче). Обмотайте гумками утворений кубик в обох напрямках.

Spirals (Спіралі): Вирішіть, де розмістити центр спіралі. Потім розташуйте пальці навколо центральної точки і повільно починайте скручувати тканину у напрямку спіралі. Вільно обмотайте гумки навколо тканини, щоб утримувати спіраль разом.
5. Зберіть усе необхідне
6. Одягніть гумові рукавички, змішайте 2 столові ложки добре збовтаного рідкого барвника або 1/2 чайної ложки порошкового барвника з двома склянками гарячої водопровідної води. Якщо ви плануєте використовувати рідкий Rose Quarts або Tan, то необхідно зменшити концентрацію до 1 столової ложки.

7. Додайте 1 столову ложку солі.

8. Налийте барвник у пляшку з носиком. Добре збовтайте.

9. Повторіть для кожного кольору.

10. Покладіть тканину на решітку для випічки з піддоном під нею. Це дуже важливо та необхідно для стікання і збору зайвого барвника. Оприскайте тканину кожним барвником за бажанням.
Порада: Якщо ви хочете залишити на тканині білі білянки, не фарбуйте такі місця. Плануйте наносити основні кольори (червоний, жовтий, синій) або вторинні кольори (помаранчевий, зелений, фіолетовий) поруч. У місцях, де вони зливатимуться разом, утворюватимуться нові кольри. Тримайте паперові рушники поруч для видалення барвник, що просочився на ділянку, де ви плануєте розмістити інший колір.
11. Після нанесення барвника дайте тканині полежати 30 хвилин, щоб барвник проник у волокна.

12. Для закріплення барвника, виконайте наступне, поки тканина все ще зв'язана:
1. Опціонально: Нанесіть закріплювач Rit ColorStay за допомогою пляшечки, це покращить кольори та зменшить їх згасання з часом. Змішайте 2 столові ложки добре збовтаного закріплювача ColorStay Fixative з водою і рясно нанесіть на обидві сторони тканини.
2. Ми наполегливо рекомендуємо скористатися мікрохвильовою піччю, якщо на тканині немає металевих деталей. Загорніть пофарбовану тканину в поліетиленову упаковку і заклейте краї. Покладіть загорнуту тканину на паперовий рушник у мікрохвильову піч і нагрівайте протягом 2 хвилин. Поліетилен здується, створюючи теплову камеру, яка допоможе закріпити барвник на тканині. По закінченні роботи мікрохвильовки, дістаньте і відкрийте пакунок, даючи йому охолонути.
3. Якщо мікрохвильова піч недоступна або неможлива для використання, і за вікном спекотний сонячний день, покладіть загорнуту тканину на сонце на годину.
13. Промийте в прохолодній воді, поки вода для полоскання не почне очищатись. Це дуже важливо, щоб запобігти розповсюдженню барвника в будь-які білі ділянки. За можливості промийте тканину скрученою, просто на решітці. Якщо її розгорнути і тримати вертикально, частина барвника може потрапити на білі ділянки під час змивання.

14. Ножицями обережно зніміть гумки і розгорніть тканину.

15. Виперіть в теплій воді з м'яким миючим засобом, промийте і висушіть.
Made on
Tilda